Basaltina jest jasno szarym bazaltem znanym i używanym od wieków. Jest to skała lita, pochodzenia wulkanicznego, powstała podczas orogenezy alpejskiej.

Stosowana jest jako materiał budowlany i drogowy. Posiada bardzo wysokie parametry fizyko-chemiczne i mechaniczne, które czynią go uniwersalnym materiałem budowlanym w każdej szerokości geograficznej. Specjalistyczne badania laboratoryjne oraz przykłady budowli sprzed wieków dowodzą świetnych właściwości naszego produktu. Struktura basaltiny jest gęsta, jednolita, mrozoodporna i kwasoodporna.

Przez wieki z sukcesem wykorzystywano basaltinę zarówno w zastosowaniach handlowych jak i mieszkaniowych, gdzie szary kolor pozwalał na łączenie różnych materiałów budowlanych. Kamień ten stosuje się zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzach obiektów. Nowoczesne zakłady obróbki firmy Basaltina pozwalają na produkcję różnorodnych elementów kamiennych, o różnych fakturach powierzchni materiału: – polerowanej – szlifowanej (mat) – groszkowanej – szpachlowanej etc. Wszystko to sprawia, że jasnoszara basaltina ma wiele twarzy, a jej dyskretny urok w naturalny sposób wzbogaca każdą aranżację.

Więcej informacji na temat Basaltiny znajdą Państwo tu.